Cagliari - Váš svet kávy

Vitajte na stránke CAGLIARI.sk, kde si môžete zakúpiť všetko pre ten najlepší pôžitok z kávy od malých kapsulí do kávovarov, cez tie najlepšie kávy na svete, až po kávovary pre veľke prevádzky kaviarní. V prípade akýchkoľvek otázok nás neváhajte kontaktovať a my Vám poradíme a odpovieme na vaše otázky.

Úvod

Novinky a najpredávanejšie produkty

GRAN ROSSA 1kg

1.000g

GRAN ROSSA 1kg

22,79 €

detail

Čokoláda Lyra Horká

25x60g

Čokoláda Lyra Horká

27,50 €

detail

Gran Caffé 1kg

1.000g

Gran Caffé 1kg

23,88 €

detail

Čokoláda Topchoko Klasik

25x28g

Čokoláda Topchoko Klasik

14,40 €

detail


História kávy značky Cagliari sa začala písať v roku 1909, kedy Ambrogio Cagliari zakladateľ, sa vrátil po mnohých rokoch strávených aj so svojou rodinou v Brazílii, kde ako mladý najprv poľnohospodársky robotník na plantážach, neskôr majster na praženie a miešanie kávových zŕn a ešte neskôr vyslaný brazilskou vládou do Francúzka zastupovať a predávať brazilskú kávu v Európe.

V roku 1909 sa usadil v Modene v Piazza Grande a otvoril si obchod s ochutnávkou kávy. _V priebehu rokov sa z malého rodinného ochutnávkového obchodu stala svetoznáma spoločnosť, vyvážajúca do mnohých štátov sveta.
Kávové zrná tej najvyššej kvality sú dovážané z rôznych plantáží sveta do talianskeho prístavu, odkiaľ sa zelená káva v cisternách preváža do firmy Cagliari a skladuje sa v silách. To všetko sa deje pod prísnou kontrolou. Kvalita vypestovaných kávových zŕn je ovplyvnená charakterom miesta, nadmorskou výškou, klímou a zložením pôdy a analýzou, ktorá sa pravideľná vykonáva.

Od roku 2000 je spoločnosť Cagliari so svojími produktami významným dodavatelom do celej Europy a Azie. V tomto roku dosiahli certifikáciu manažerskej kvality UNI EN ISO 9002: 1994, obnovenú v roku 2003 podľa nového UNI EN ISO 9001: 2000.

Spoločnosť prijala prísne postupy kontroly kvality vo všetkých fázach výroby distribučného procesu ako to požaduje medzinárodné CSQA certifikačný výbor.

V roku 2005 sa spoločnosť zapojila do národného inštitútu talianského espressa. Národný inštitút talianského espressa (inea) chráni a podporuje len talianské espresso vysokej kvality.